Připravujeme pro Vás nové kolekce nábytku.
Zpět do obchodu

Registrace

O nábytku z vraků

Jak to celé začalo

Jak to celé začalo Petr Vojtěchovský, objevitel nábytku z vraků se zakladatelem značky KLEO, Olivierem Lalmandem

S nábytkem značky KLEO jsme se poprvé setkali šťastnou náhodou na indonéském ostrově Jáva. Setkání to ale bylo přímo osudové – jak jen může objevení něčeho krásného být.

Exotický nábytek této francouzsko-indonéské rodinné firmy nás jednoduše uchvátil. Proč? Za prvé díky jedinečnému vzhledu a příběhu dřeva, z něhož se vyrábí. Také ovšem kvůli ruční řemeslné výrobě a ekologickému poselství, které s sebou každý kus nábytku KLEO nese. Stali jsme se proto výhradním dovozcem této značky do České republiky. Chceme tak i vám zprostředkovat stejný zážitek, který při pohledu na něj prožíváme my. Věříme, že i do vašeho domova – a do vašeho života – přinese nový radostný rozměr.

Kouzlo značky KLEO

Představení značky KLEO

KLEO svůj nábytek vytváří v Indonésii ze dřeva vysloužilých rybářských lodí. Než je řemeslníci promění v exkluzivní designové kousky, odslouží tyto lodě v pobřežních vodách klidně i půl století tvrdé a mnohdy nebezpečné práce. Jsou oprýskané, pokryté tlustou vrstvou starých nátěrů, obalené řasami a provoněné mořem.

Řemeslníci v KLEO dřevo pečlivě obnoví – vyčistí, usuší, odsolí a pískováním vyhladí. Jeho povrchu tak vdechnou druhý život. Původní nátěr se promění v unikátní mramorovaný vzor a tradiční ruční zpracování mu zajistí výjimečnou řemeslnou kvalitu a mimořádnou trvanlivost. Vložení do kovovýchželezných rámů nakonec ještě umocní nadčasovou hodnotu lodního dřeva. Vznikne tak něco nového, svěžího a překrásného. Potěší vaše smysly, osvěží fantazii a probudí ve vás touhu dotknout se latí ze starých rybářských bárek.

Jaké příběhy si jen pamatují?

Styl s nádechem exotiky

Design

Jedinečná krása nábytku KLEO se rodí v průniku západní estetiky a orientální řemeslné tradice. Staví na kontrastu minimalistických železných rámů a masivního lodního dřeva hrajícího pestrými barvami, které je vyplňuje. Tato kombinace je jedinečná a podmanivá. Jednotlivé kolekce KLEO exkluzivně navrhují evropští designéři. Ti nábytku vtělují stylovou vytříbenost, která se přirozeně prolíná s exotickým duchem daleké Jávy. Každý kus se tak v domácnosti stane výrazným prvkem. Moderním interiérům dodá přívětivý rozměr a v těch starších pro změnu rozproudí novou energii.

Solitéry z rukou mistrů

Kompletně ruční výroba

Filosofie KLEO při výrobě nábytku staví na několika principech. Ten první je jedinečnost. Veškerá produkce vzniká na zakázku v malých sériích a díky rozmanitosti lodního dřeva nikdy nenajdete dva stejné kusy – jediné, co budou mít vždy společné, je poctivá řemeslná kvalita. Ta představuje druhý princip značky KLEO. Nábytek vzniká v rukou zkušených jávských truhlářů a zámečníků, kteří dokonale ovládají tradiční výrobní postupy. Truhláři si navíc při výrobě sami vybírají barevné kombinace dřeva, s nímž pracují. Každý výrobek tak nese nejen rukopis designéra, ale i otisk vkusu člověka, který ho vyráběl.

S láskou k přírodě

Ekologický aspekt

Zájem o nábytek z exotických dřevin neustále stoupá a kvůli nedostatečné regulaci dochází v Indonésii k nebezpečnému odlesňování. KLEO proto využívá staré dřevo z vraků vysloužilých rybářských lodí. Pro výrobu nábytku tak nemusí padnout jediný strom – navíc se masivní dřevo s bohatým příběhem nezničí, ale najde nové plnohodnotné využití.

KLEO pomáhá také místním rybářům. Vykupuje od nich staré lodě, které by jinak dlouhé roky chátraly, nebo nakonec postupně skončily v ohništi. Firma získá materiál pro realizaci svých interiérových představ a rybáři zase peníze, za něž mohou podpořit své rodiny – nebo si pořídit nové bárky a pokračovat tak ve své možná nelehké, ale poctivé a po generace předávané dovednosti.