Připravujeme pro Vás nové kolekce nábytku.
Zpět do obchodu

Registrace

Bližší seznámení se značkou KLEO

KLEO je velmi zajímavá a v mnoha ohledech jedinečná značka. Založil ji Francouz s dobrodružným duchem a mimořádným citem pro design, který se rozhodl usídlit na indonéském ostrově Jáva. Všudypřítomná inspirace ho postupně vedla k založení menší firmy na výrobu designového nábytku, která se za 13 let své existence vyvinula v jednoho z nejoriginálnějších a nejnápaditějších výrobců v celé Indonésii. O tom konečně svědčí i ocenění hlavní cenou za inovativní design na největším indonéském nábytkářském veletrhu IFEX 2017 v Jakartě.

 

KLEO

 

Ostatně design, nebo chcete-li specifický styl nábytku KLEO je tím, co ho odlišuje od jakékoli ostatní produkce. Podobný vzhled, který je výsledkem fúze minimalismu jeho ocelových rámů s rustikálním akcentem specifického lodního dřeva, nikde jinde nenajdete. Výslednému modernímu stylu by patrně nejlépe slušelo označení "industriální". Autorem návrhů je sám zakladatel značky a také vybraní mladí evropští designéři, kteří přijíždějí na Jávu načerpat inspiraci, aby ji mohli následně vtělit do návrhů jednotlivých solitérů nových kolekcí.

 

KLEO-IFEX2017

 

Stejně zajímavá, jako původ designu nábytku KLEO, je filosofie jeho ruční výroby, která kompletně probíhá na ostrově Jáva. Ta vyplývá z přesvědčení jejího zakladatele, že výroba musí být maximálně ohleduplná k životnímu prostředí a v harmonii se svým okolím. Toho KLEO dosahuje používáním výhradně zušlechtěného dřeva z vysloužilých rybářských lodí a ojediněle ze starých tradičních jávských obydlí. Díky tomu nemusí na výrobu padnout jediný zdravý strom. Z prodeje lodního dřeva navíc profitují místní rybáři, pro které představuje tento zdroj příjmu při jejich životních poměrech vítanou pomoc. Samozřejmostí je pak použití nejnovější technologie povrchové úpravy ocelových rámů, maximálně šetrné k životnímu prostředí.